Dobos Balázs

A magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény történeti kronológiája

Keresés    á é í ó ö ő ú ü ű ă î â ţ ş    
   Szűkítés         -       
Tételek száma: 5       Lapozás: 1-5

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII


2006. október 1.

Települési és kisebbségi önkormányzati választások, amelynek során mintegy 2045 kisebbségi önkormányzatot választottak meg helyi szinten.

2006. október 9.

Kaltenbach Jenő a kisebbségi önkormányzatok működését segítő legújabb kézikönyv bemutatóján elmondta, hogy hozzá kellene kezdeni a hatályos jogi szabályozás hibáinak kijavításához. Álláspontja szerint továbbfejlesztésre szorul a kulturális autonómia lehetősége, valamint a választójog területe. Az utóbbi például azért, mert a két legnagyobb kisebbség, a cigányság és a németség esetében összesen száz olyan település volt, ahol a 2001-es népszámláláson még tíznél kevesebben jelezték a kisebbségi hovatartozásukat, és 2006-ban mégis alakult kisebbségi önkormányzat. Országosan legalább százötven ilyen település akadt.

2006. október 13.

Ignácz János, a Somogy Megyei Romák Egyesületének elnöke a Somogyi Hírlapnak elmondta: elégedetlenek azzal, hogy a kedvezményes mandátum intézményének megszüntetésével lényegében kiszorultak a települési önkormányzatokból. Fájlalta azt is, hogy a valós létszámnál sokkal kevesebben regisztrálták magukat a romák a kisebbségi választói névjegyzéken.

2006. október 15.

Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszter október 15-i hatállyal Paulik Antalt nevezte ki a NEKH megbízott elnökévé.

A Magyar Hírlap tudósítása szerint felmerült, hogy a kisebbségi önkormányzati választásokon nem romák is szavaztak cigány jelöltekre.

kapcsolódók


további kronológiák


(c) Erdélyi Magyar Adatbank 1999-2008
Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelmi záradék