Eiler Ferenc

A magyarországi német kisebbség kronológiája 1945 – 2000

Keresés    á é í ó ö ő ú ü ű ă î â ţ ş    
   Szűkítés         -       
Tételek száma: 3       Lapozás: 1-3

Névmutató: Kővágó László


1969. február 21.

Ülést tartott a Társadalmi Bizottság Budapesten, amelyen megjelent Kővágó László, a Művelődési Minisztérium Nemzetiségi Osztályának vezetője is. Legfőbb gondként fogalmazódott meg, hogy sokszor a nulladik, vagy a nyolcadik órában tanítják a német nyelvet, s hogy nem megoldott a kollégiumok és a tankönyvek kérdése sem. A javaslat szerint a nemzetiségi szülőket fel kell világosítani, hogy gyerekeiket adják német gimnáziumba.

1971. december 6–11.

Wild Frigyes Kővágó Lászlóval, a Művelődési Minisztérium Nemzetiségi Osztályának vezetővel az NDK-ba utazott, ahol tárgyalásokat folytatott az NDK Kulturális-, Oktatásügyi- és Külügyminisztériumában, valamint a Liga a Népek Barátságáért (Liga für Völkerfreundschaft) vezető munkatársaival. Téma: a magyarországi németek oktatási és kulturális szükségleteinek kielégítésére vonatkozóan nyújtandó NDK segítség.

1978. október 30.

Ötéves együttműködési megállapodást kötöttek a szövetségek és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. A TIT vállalta, hogy gyakrabban tart nemzetiségi nyelven előadásokat, s arra törekszik, hogy a nemzetiségek történetét megismertesse a magyar anyanyelvű lakossággal. A felek Országos Nemzetiségi Munkabizottságot hoztak létre a munka szervezésére. Elnöke a Kulturális Minisztérium Nemzetiségi Osztálya részéről Kővágó László lett. A megyékben megyei nemzetiségi munkabizottságok alakultak. (Az együttműködés idővel teljesen formálissá vált, ezért 1985 májusában új megállapodást kötöttek a felek, és a bizottság helyett létrehozták a TIT-en belül a Nemzetiségek Országos Tanácsát)

kapcsolódók


további kronológiák


<*Lablec*>