Eiler Ferenc

A magyarországi német kisebbség kronológiája 1945 – 2000

Keresés    á é í ó ö ő ú ü ű ă î â ţ ş    
   Szűkítés         -       
Tételek száma: 5       Lapozás: 1-5

Intézménymutató: MTA


1974. szeptember 26– október 5.

Kurt Petermann, aki már egyszer, 1972-ben gyűjtőmunkát végzett a német nemzetiség által lakott területeken, Magyarországra utazott, és az általa készített felvételek egy részét bemutatta néhány olyan településen, ahol két évvel korábban dolgozott. Az MTA Néprajzi és Népzenei Kutatócsoportja előtt vetítéssel egybekötött előadást tartott. 21 filmet kapott tőle a Szövetség. Második gyűjtőkörútján 28 helységben végzett kutatómunkát.

1976. április 9.

A nemzetiségi osztály elkészített egy központi listát a nemzetiségek nagyjairól, a helységnevekről, s ezt a listát elküldte a megyéknek, majd az MTA Nyelvtudományi Intézetének is.

1990. november 30. – december 2

A Szövetség és a Magyarországi Németek Honfitársi Szövetsége (LDU) konferenciát rendezett "A magyarországi németek történelme 1920 - 1990" címmel. Társszervezők: MTA TTI, Magyar Történelmi Társulat, Európa Intézet.

1994. november 14–15.

A Friedrich Ebert Alapítvány, a pécsi Nikolaus Lenau Közművelődési Egyesület kétnapos konferenciát rendezett Pécsett az MTA pécsi épületében. A konferencia címe: "Németek és zsidók a Duna-medencében".

1999. április 8–9.

Az MTA épületében kétnapos konferenciát rendeztek "Nemzeti és etnikai kisebbségek az ezredfordulón" címmel. A konferenciát az Akadémia nevében Glatz Ferenc, a kormány nevében pedig Doncsev Tosó, a NEKH elnöke nyitotta meg. A Konferenciát az Akadémiai Kisebbségkutató Műhely szervezte.

kapcsolódók


további kronológiák


<*Lablec*>